«Powrót

Bursztyn, papierosy, zatrzymany pijany kierowca. Pracowity weekend na granicy

Bursztyn, papierosy, zatrzymany pijany kierowca. Pracowity weekend na granicy

Bursztyn, papierosy, zatrzymany pijany kierowca. Pracowity weekend na granicy

Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze wykryli skrytkę w jednej ze ścian bocznych, w której znajdowało się 820 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Na kolejne 600 paczek papierosów, celnicy z Korczowej trafili podczas kontroli samochodu ciężarowego
Nieoszlifowany, niezgłoszony do kontroli celnej bursztyn (1,7 kg), przewoził w swym bagażu kierowca ukraińskiego tira.
Do magazynu Służby Celnej w Oddziale Celnym w Korczowej trafiły kolejne papierosy i bursztyn. Z tym towarem wpadli kierowcy autokarów i samochodów ciężarowych. Z kolei w Medyce funkcjonariusze zatrzymali pijaną kobietę, która wiozła 3 pasażerów a w wydychanym powietrzu miała 2,2 promila alkoholu. 
 
Tuż po północy (11/12 lutego) funkcjonariusze Służby Celnej wytypowali do szczegółowej kontroli autokar, wjeżdżający do Polski przez przejście graniczne  w Korczowej.
Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze wykryli skrytkę w jednej ze ścian bocznych, w której znajdowało się 820 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do własności kontrabandy przyznał się kierowca pojazdu, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i uiścił 9,2 tys. zł tytułem kary.
Tej samej nocy funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę autokaru, który usiłował przemycić do Polski papierosy. Tym razem 370 paczek papierosów znajdowało się w skrytce autokarowej toalety. Wobec kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczono 1,5 tys. zł na poczet kary. 
Na kolejne 600 paczek papierosów, celnicy z Korczowej trafili podczas kontroli samochodu ciężarowego, który przekraczał granicę rankiem 12 lutego br. Funkcjonariusze skorzystali z pomocy urządzenia RTG, którym prześwietlili ukraińską ciężarówkę. Tym razem papierosy ukryte były w bocznych ścianach kabiny pojazdu. Wobec 49-letniego kierowcy, który przyznał się do przemytu, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna wpłacił także 5 tys. zł na poczet grożącej kary.  
W nocy 12/13 lutego br., podczas kontroli samochodów ciężarowych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Korczowej, celnicy wykryli także bursztyn. Nieoszlifowany, niezgłoszony do kontroli celnej bursztyn (1,7 kg), przewoził w swym bagażu kierowca ukraińskiego tira. 
 
Zarówno papierosy, jak i bursztyn trafiły do magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Korczowej. Z kolei w ręce Policji przekazana została kobieta, przekraczająca w piątkowy wieczór (10 lutego) polsko-ukraińską granicę w Medyce.  Obywatelka Ukrainy kierowała pojazdem, który został skierowany do szczegółowej kontroli przez funkcjonariuszy Oddziału Celnego w Medyce.  Podczas kontroli celnicy powzięli wątpliwości co do stanu trzeźwości kobiety. Po wezwaniu na teren przejścia funkcjonariuszy Policji i przeprowadzeniu badania okazało się, że kierująca pojazdem miała 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.