«Powrót

Gina wywąchała papierosy ukryte w siedzeniach.

Gina wywąchała papierosy ukryte w siedzeniach.

Gina wywąchała papierosy ukryte w siedzeniach.

Papierosy ukryte były w profilach siedzeń
W profilach siedzeń ukrytych było 1021 paczek papierosów.
W dotarciu do tytoniowej kontrabandy pomogła Gina - pies służbowy.
Ponad tysiąc paczek papierosów usiłował przemycić przez granicę kierowca ukraińskiego autokaru. Jego plany pokrzyżowali celnicy z Korczowej oraz Gina – specjalistka od wyszukiwania wyrobów tytoniowych.
 
W minioną sobotę (18 bm.) około godziny 2 w nocy funkcjonariusze Służby Celnej wytypowali do kontroli autokar relacji Czerniowce (UA) – Pilzno (CZ). Podczas kontroli funkcjonariusze skorzystali z pomocy psa służbowego Gina. Nasza specjalistka od wykrywania wyrobów tytoniowych zaznaczyła miejsca ukrycia papierosów - siedzenia pasażerów. Dotarcie do tytoniowej kontrabandy wiązało sią z demontażem siedzisk oraz klapek maskujących. Po dwóch godzinach intensywnych prac, z profili siedzeń mundurowi wyjęli 1021 paczek papierosów marki LM oraz Marlboro.
 
Kierowca autokaru 30-letni obywatel Ukrainy złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej i wpłacił 12 tysięcy zł na poczet kary.
 
Papierosy po prawomocnym orzeczeniu sądu zostaną zniszczone. W minionym roku Izba Celna w Przemyślu przekazała do zniszczenia 50 mln szt. papierosów oraz ponad 640 kg tytoniu.