«Powrót

Krosno. Kolejne automaty trafiły do magazynu celnego.

Krosno. Kolejne automaty trafiły do magazynu celnego.

Krosno. Kolejne automaty trafiły do magazynu celnego.

Dwanaście automatów do nielegalnego urządzania gier hazardowych trafiło do magazynu celnego.
Dwanaście automatów do nielegalnego urządzania gier hazardowych trafiło do magazynu celnego. Ich wartość funkcjonariusze Służby Celnej szacują na kwotę 144 tys. zł. 
 
W piątek (17 lutego br.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Służby Celnej skontrolowali jeden z krośnieńskich lokali, w którym  znajdowało się 12 automatów do urządzania gier. Celnicy przeprowadzili eksperymenty, które wykazały, że na tych maszynach jest możliwe prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Automaty zostały zatrzymane jako dowody w sprawie.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry hazardowe na automatach dozwolone są wyłącznie w kasynach, na podstawie wcześniej uzyskanej koncesji. 
W minionym roku funkcjonariusze krośnieńskiego Urzędu Celnego zarekwirowali 395 maszyn, na których urządzane były gry wbrew obowiązującym przepisom ustawy o grach hazardowych wszczynając 131 postępowań karnych oraz 614 postępowań administracyjnych.
Z kolei na całym Podkarpaciu Służba Celna w minionym roku zatrzymała 1281 „jednorękich bandytów", wszczęła 1071 postępowań administracyjnych oraz 594 postępowań karnych.
 
Służba Celna przypomina, że urządzanie lub prowadzenie gier na automatach wbrew przepisom Ustawy o grach hazardowych grozi sankcjami karnymi i administracyjnymi. Urządzający lub prowadzący gry na automatach wbrew przepisom ustawy podlegają dotkliwej karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.