«Powrót

Medyka. przemytnik i paser stracili towar.

Medyka. przemytnik i paser stracili towar.

Medyka. przemytnik i paser stracili towar.

Funkcjonariusz Służby Celnej wyjmuje papierosy ukryte w podłodze samochodu osobowego.
Papierosy, które ujawnili funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli samochodów na parkingu w Medyce.
1748 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli trzech samochodów osobowych oraz przyczepy kempingowej. Właścicielami nielegalnego towaru byli obywatele Ukrainy, którzy chcieli dorobić się na przemycie i paserce. Wpadli w Medyce.
 
Dzisiaj (14 lutego br.) w godzinach porannych funkcjonariusz Służby Celnej z przejścia granicznego w Medyce wytypował do kontroli samochód osobowy marki citroen evasion. Kierowcą pojazdu był 47-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli samochodu funkcjonariusze ujawnili łącznie 946 paczek papierosów, które ukryte były w zbiorniku paliwa, podłodze pojazdu oraz butli gazowej. Mężczyzna przyznał się do próby przemytu papierosów oraz wyjaśnił funkcjonariuszom, że celowo wykonał skrytki konstrukcyjne żeby przemycić papierosy. W przeróbce samochodu pomógł mu kolega.
Sprawca przestępstwa karnego skarbowego oprócz papierosów stracił również samochód.
 
Niemal równocześnie z nielegalnym towarem wpadła 48-letnia obywatelka Ukrainy. Tym razem funkcjonariusze z Referatu Dozoru Urzędu Celnego w Przemyślu skontrolowali przyczepę kempingową oraz dwa samochody osobowe (ford s-max oraz opel) znajdujące się na parkingu w miejscowości Medyka. Z pojazdów funkcjonariusze wyjęli łącznie 802 paczki papierosów różnych marek. Obywatelka Ukrainy przyznała się do własności nielegalnego towaru oraz wyjaśniła funkcjonariuszom, że papierosy kupiła od nieznanych jej bliżej osób celem dalszej odsprzedaży. 
Obywatelka Ukrainy usłyszała już zarzut przestępstwa karnego skarbowego.  Kobieta oprócz utraty papierosów wpłaciła 2 tys. zł na poczet grożącej kary grzywny.